WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Wysokiej jakości wentylatory transportowe i podciśnieniowe

Wprowadzenie efektywnej technologii odpylania przez firmę Nestro to następny dowód na to, że firma ta doskonale zna się na innowacyjnych rozwiązaniach jakie służą ochronie środowiska i dbaniu o kondycję zdrowotną pracowników w wyznaczonym zakładzie. Prawidłowe odpylanie ma szczególne znaczenie w tych zakładach, gdzie korzysta się z urządzeń stolarskich i w centrach obróbki. Pozwala to zmniejszyć koszt zużycia maszyn jakie zajmują się obrabianiem drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, przystosowane do specyfiki pracy w wyznaczonym zakładzie zastępują niezautomatyzowane usuwanie odpadów powstających w wyniku produkcji. Nie ma mowy o tym, że jakieś odpady będą umieszczone w maszynie, dzięki czemu będzie ona funkcjonowała bardzo dobrze. Technologie przedsiębiorstwa z tego obszaru dedykowane są dla małych, jak i dla średniej wielkości przedsiębiorstw.

W małych firmach mogą zostać wykorzystane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB oraz filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w połączeniu z wentylatorem stanowią urządzenie odpylające. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączać do jednej albo do dwóch maszyn. To idealne rozwiązanie dla zakładów, gdzie nie ma nazbyt wiele maszyn. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich rozmiarów Wentylatory do pyłów. Zwarta konstrukcja i mobilność pozwolą na zastosowanie w wielu zakładach pracy. Można do tego typu filtra dodać do trzech maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do 100 000 m3/h. Tego typu urządzenie zbudowano z komór, wobec czego można je w dowolny sposób rozbudować. Ma wiele zabezpieczeń technicznych, dlatego nie trzeba się bać, że mogłoby wywołać zagrożenie w miejscu pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje redukujące ciśnienie, przeznaczone do tych miejsc, w jakich pojawia się ryzyko wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczają wówczas pył z niebezpiecznych mieszanek powietrza.