WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Urocza Chorwacja na wakacje i nie tylko – działki w Chorwacji zapraszają

Wśród wędrowców bez ustanku coraz większą popularnością cieszą się kraje śródziemnomorskie. Niemniej jednak aktualnie coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w inne miejsca. Bez wątpienia Warto zaciekawić się Chorwacją. Kraj jest o wiele tańszy aniżeli kurorty w Europie Zachodniej. W dodatku słynie z wielu interesujących miejsc. Zawiedzeni nie będą na pewno miłośnicy zwiedzania, jednakowoż też i pieszych wycieczek. Pośród atrakcji przyrodniczych wyróżniają się parki narodowe Krka oraz Plitvickie Jeziora.

Turyści mają też na ogół okazję, żeby podziwiać imponujący Adriatyk. Chorwacka przyroda wbrew pozorom jednak nie przyćmiewa atrakcji kulturowych. W dowolnym przewodniku turystycznym mnóstwo miejsca poświęca się największym miastom Chorwacji. Pośród nich najistotniejszy jest naturalnie Dubrownik, doceniony przez UNESCO, a także Split i Trogir. Wiele biur podróży oferują wycieczki do Chorwacji nastawione po największej części na zwiedzanie.

Można jednakże coraz częściej spotkać się z ofertą 7+7, gdzie objazdówka powiązana jest z tygodniowymi wczasami. Sezon letni to czas, kiedy większość ludzi planuje własny coroczny urlop, lecz coraz więcej osób decyduje się też na nieruchomości – Real Estate Honeste. Sprzyjają mu nie tylko wolne dni, niemniej jednak też doborowa pogoda. Choć turystyka bardzo dynamicznie rozwija się dokładnie wszędzie, to niemniej jednak bezustannie prym wśród turystycznych destynacji wiodą kurorty śródziemnomorskie. Coraz to wyżej w rankingach jest także ostatnio Chorwacja.

Położony na Półwyspie Bałkańskim kraj jest z pewnością znacznie tańszy od miejscowości w Europie Zachodniej, a atrakcji też w nim nie brakuje. Przede wszystkim należałoby zainteresować się historią Chorwacji i ujrzeć jej najogromniejsze miasta. Na liście UNESCO znalazł się Dubrownik, śliczną zabudowę ma Split w Dalmacji, warto także odwiedzić Trogir oraz bezsprzecznie Zagrzeb. Atrakcją, która przyciąga również tysiące turystów zza granicy jest chorwacka przyroda. W najwyższym stopniu znane są Plitvickie Jeziora. Ich czysta, turkusowa woda oraz liczne łączące je wodospady tworzą wraz niezapomniany widok, jaki warto chociaż raz w życiu zobaczyć.