WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Toner – czym jest i jakim sposobem działa?

Działanie drukarki laserowej opiera się na karkołomnych mechanizmach. Dzięki temu otrzymywane wydruki są bardzo dobre jakościowo, precyzyjnie oddają odcienie a przy tym są wybitnie trwałe. Na tak spektakularny sukces w druku składa się zarówno jakość machiny drukującej, jak także zastosowany typ tonera. Bardzo dobre są tonery oryginalne, wyprodukowane przez producenta. Są jednak także najdroższe.

W budowie tonera wykorzystywane są różnorodne szczegóły, jakie biorą udział w przenoszeniu barwnika na wałek i nareszcie drukowaną kartkę. Zaliczają się do nich listwa podająca oraz czyszcząca, wałek magnetyczny i bęben światłoczuły. W zależności od stosowanego proszku, w tonerze odnajdować się ma okazję też akcesoryjna komora. Dosypuje się do niej proszek w czasie regeneracji. Żeby urządzenie drukujące sprawnie wydrukowało właściwe kopie istotne jest, aby wszystkie elementy tonera były w jak najlepszym stanie. W następstwie tego podczas regeneracji nieodzowne jest wymienienie wszelkich zużytych w czasie pracy części tonera – znajdziesz je na tanie tusze do drukarek. W większości wypadków wymieniany jest bęben światłoczuły i chip zliczający.

Mechanizm przedsięwzięcia drukarki laserowej jest niezmiernie skomplikowany. To właśnie dzięki temu otrzymane wydruki są niesłychanie dobre jakościowo, mają intensywne, trwałe kolory, kreska jest precyzyjna, a całość wybitnie szczegółowo odtworzona. Sekret tak udanego druku tkwi zarówno w drukującej maszynie jak też w budowie tonera. Zwykle każdy toner składa się z detalów trwalszych i tych mniej trwałych.