WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Sterowanie klimatyzatorem oraz konserwacja – jak dbać o system?

Prócz zabezpieczenia obiektu przed ubytkami ciepła, potrzebne jest również jego należyte ogrzewanie. Dziś wolno wybierać rozmaite formy ogrzewania. Najbardziej legendarne są szablonowe kotły na paliwa stałe, jednakże potrzebują one dużej obsługi.

Dużo bardziej praktyczne i prawie bezobsługowe są kotły gazowe i kotły olejowe. Niestety ich zdecydowanym minusem jest na pewno dość wysoki koszt ogrzewania obiektu. Najlepszą alternatywą dla wszystkich schematycznych i dotąd najbardziej kultowych form ogrzewania są nowoczesne metody używania odnawialnych źródeł energii. Są to przede wszystkim pompy ciepła oraz kolektory słoneczne – wypróbuj Montaz pomp ciepla w Belgii. Pompa ciepła polega na pobieraniu ciepła z wnętrza ziemi (wody) oraz wykorzystania go do ogrzania zarówno pomieszczeń budynku jak i wody użytkowej. Cena takiego ogrzewania ogranicza się wyłącznie do zużycia energii elektrycznej zasilającej pompę.

Na podobnej zasadzie funkcjonują kolektory słoneczne, przy czym źródłem ciepła jest energia pochodząca z promieniowania słonecznego. Biorąc jednakże pod uwagę panujący w Polsce klimat, nie zawsze jest właściwa wydolność do tego typu ogrzewania. Jest ono jednak pod każdym względem wydajne do ogrzania wody użytkowej, co też wpływa na obfite oszczędności.