WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Ściany w domu – jak je ozdobić oraz jakie dodatki nabyć?

Podczas planowania wystroju wnętrz mieszkalnych, nieraz nie zwracamy obszernej uwagi na to jak mają wyglądać ściany. A przecież przez umiejętną ich ekspozycję wnętrze może w rzeczywistości niemało zyskać. Wolno na przykład zdecydować się na zielone ściany. I nie chodzi tu o kolor farby, a o pionową ekspozycję roślin. Jest to ściana w specjalny sposób obsadzona dobrymi roślinami, jakie są nawadniane przez specjalny system. W ten sposób są także nawożone.

Niemalże nic nie należy przy nich robić. Zielone ściany są wybitnie zniewalające oraz niesamowicie wzbogacają cały wystrój wnętrz mieszkalnych. Coraz to częściej decydują się na nie firmy, a przede wszystkim restauracje, jakie pod taką ścianę podporządkowują cały wystrój swoich wnętrz. Niekiedy nawet projektanci sprowadzają niezmiernie rzadkie okazy, za które kontrahent płaci w rzeczy samej znaczące pieniądze.

Niemniej jednak wszystko rozchodzi się o to by zaszokować rodzinę czy także konsumentów niebywałą dekoracją ścienną – zobacz korex. Do takiego wnętrza niezwykle pasują naturalne akcesoria typu kamienie, a nawet pokojowe fontanny. Świeczniki, obrazy, kwiaty to dodatki, które są z reguły wybierane w wypadku projektowania wnętrz.

One najpoprawniej oddają charakter pomieszczenia, muszą być tylko doskonale dobrane. I co najważniejsze nie może być ich za dużo. O ile w wypadku poduszek na sofę wolno jeszcze polemizować to kilkanaście świeczników w całym pokoju to już kolekcja, która ociera się o pewny kicz, a nawet tandetę. Wystrój wnętrz to nieraz żmudna praca, szczególnie jeżeli kontrahent ma jakiekolwiek kolekcje bibelotów, jakie pragnie bez żadnych zahamowań umieścić w projektowanych wnętrzach. Wówczas wypada je tak wyeksponować, by nie były centralnym punktem i nie stały gdzie popadnie.

Aktualnie trendy w wystroju wnętrz stawiają na minimalizm, a więc wielokrotnie rezygnuje się nawet z symbolicznych akcesoriów. Jeśli jednak chcemy skonstruować przytulny dom musimy zastanowić się nad poprawnym oświetleniem i właśnie akcesoriami, jakie sprawią, że wystrój wnętrza będzie ciepły czyli zachęcający do spędzania w nim większości czasu. A tylko poprawnie urządzone wnętrze będzie przyciągało mieszkańców domu.