WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Reguły profesjonalnego montażu paneli podłogowych

Pozyskujących panele wielu kontrahentów kieruje się jedynie kolorem i ceną. Nie jest to słuszne ponieważ materiał z jakiego są one wykonane i konserwacja mają decydujące znaczenie w ich trwałości podczas użytkowania.

Najrówniej przy kupnie zdecydować się na jeden praktyczny rodzaj w rozmaitych odcieniach oraz wzorach – więcej na panele nowości sklep. Nie jest to jednakże błyskotliwy wybór. Panele w łazience będą poddane innym czynnikom niż w sypialni lub ewentualnie pomieszczeniu gospodarczym. Do sypialni wystarczą panele podłogowe średniej jakości o ciepłych odcieniach lecz już do kuchni, panele powinny być odporne na wilgotność.

Muszą także posiadać grubszą pierwszą warstwę, co uchroni nas przed prędkim ścieraniem. Jeżeli będziemy pragnęli zainstalować panele w pomieszczeniach gospodarczych, kwestia opisuje się absolutnie inaczej. Niebawem po montażu przestrzeni musimy pomyśleć o dobrej konserwacji.

Niekiedy konieczna może być nawet warstwa ochronna. Należy nie zapominać że panele nie są ze stali, lecz wielokrotnie jest to nie do końca trwały materiał. Wskutek tego też wybór właściwego materiału powinien być dokonany ze względu na przeznaczenie, a nie cenę. Układając panele przy ścianie bądź rogu pomieszczenia szybko przekonamy się, że potrzebujemy czegoś do docinania detalów. Nie zaleca się tu piłek ręcznych ponieważ panele powinny pozostać docięte co do milimetra.

Aby cięcie było proste przyda nam się kątownik stolarski czy też poziomica. Gdy ułożymy pierwsza linię paneli ma okazję się również okazać, że na składniach powstały maleńkie rowki. Wtedy także musimy użyć pasów uciskowych. Gdy panele są składane na kleju najprawidłowiej pozostawić założone pasy na kilkanaście minut.