WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Problemy z oknami? Zobacz, jakim sposobem naprawić

Obecnie, jeśli o asortyment okien dachowych, to jest on niezmiernie rozbudowany, możemy o tym się dowiedzieć, wybierając się do sklepu z oknami. Są one wyróżniane ze względu na przeróżne czynniki, chociażby ze względu na wymiar okna dachowego. Jeżeli chodzi o taką wielkość okna, to już same przepisy powiadają jak to powinno wyglądać? Jeśli gra toczy się o pomieszczenia na poddaszu, to powierzchnia okien w świetle ościeżnic musi stanowić minimum 1/8 przestrzeni odłogi. Rozumie się samo przez się, iż górnej granicy przeszklenia nie ma- świadczy to, że można przeszklić nawet całą połać dachu, pod warunkiem, iż jego konstrukcja to wytrwa. Jakie w następstwie tego są wytyczne, co do wielkości okien w pomieszczeniu?

Jeżeli chodzi o pomieszczenie wymiarów 20 m2, to trzeba montować okna o łącznej powierzchni przeszklenia co najmniej 2,5 m2. Jeśli chodzi o montowanie okien oraz dopasowanie i wielkości, to są różne rozwiązania. Jest to wynikiem tego, że okna są dostępne w kilkunastu rozmiarach. Warto pamiętać o tym, że samą długość okna wypada zawsze dostosować do kąta nachylenia połaci – zobacz taśmy do okien. Gra toczy się o to, iż im jest on mniejszy, tym dłuższe powinno być okno. Na pewno należy się do tego wykorzystywać. Niektóre osoby, co postanawiają zainstalować okno dachowe, zastanawiają się, nad jego wysokością. W jaki sposób wolno ustalić taką wysokość okna dachowego? przede wszystkim liczy się wygoda użytkownika takiego okna oraz dla tego najporządniej byłoby zamontowane okna dachowego na takiej wysokości, by dolna krawędź szyby odnalazła się poniżej wzroku osoby siedzącej- tak w takim razie nie wyżej niż 110 cm nad podłogą, tudzież sama górnolotna krawędź ramiaka powyżej głowy osoby stojącej.

Jakkolwiek poza samą wysokością, bardzo ważne jest ustalenie sposobu otwierania okna, jest ich przecież pełno. Wiadomo, iż wszystko jest zależne od górnolotnej krawędzi ramy okiennej? W następstwie tego jeśli ona wstępuje do wnętrza w połowie wysokości, to powinno zastosować się okno obrotowe, tudzież, kiedy występuje w 3/4 wysokości, to należy zainstalować okno wysokościowe. A gdy taka krawędź ramy okiennej nie wkracza w żadnym wypadku, to wspaniałym rozwiązaniem okaże się uchylne i uchylno-obrotowe okno dachowe. Jakie w związku z tym jest z tego wniosek? Wniosek jest taki, że okna obrotowe należy montować wyżej. Chodzi o to, żeby wchodzący do wnętrza ramiak znalazł się mniej więcej 180 cm nad podłogą. Tudzież w wypadku okien wysokościowych, uchylnych- to winny być one zamontowane niżej. Należałoby pamiętać o takim dostosowaniu okien dachowych.