WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Niedrogie maszyny budowlane – ciągniki jednoosiowe

W okresach wszędobylskiego kryzysu firmy budowlane redukują koszty. Jednak nie zawsze jest możliwość przeczekania oraz odłożenia decyzji o zakupie dla firmy nowych machin budowlanych. No właśnie czy bez żadnego ale należy kupić nowe machiny? Czy maszyny budowlane, jakie zdobywają firmy muszą być prosto z fabryki? Przecież istnieje możliwość zakupu maszyn budowniczych z rynku wtórnego, po niejednokrotnie, niezwykle atrakcyjnych cenach.

W wielu przypadkach firmy, które są likwidowane bądź się przebranżawiają czy też z rozmaitych przyczyn muszą wysprzedawać swój majątek proponują konsumentom sprzęt w solidnym stanie technicznym w niesłychanie interesujących cenach. Firmy w okresach oszczędzania powinny rozeznać czy nie było by w ich biznesie skorzystanie z tej formy oraz sposobu zdobycia potrzebnych machin budowlanych do aktywności firmy. Inną możliwością jest także wypożyczenie wyposażenia oraz jest to najtańsza opcja w momencie kiedy dany sprzęt jest potrzeby jednorazowo.

W przypadku kiedy dana maszyna budownicza przydatna jest często, należałoby zakupić ją na potrzeby firmy i mieć pewność, iż zawsze będzie dogodna kiedy zajdzie niezbędność jej wykorzystania. Transport tzw. bliski to taka praca maszyn i urządzeń, w wyniku, której ma miejsce przemieszczenie materiałów oraz przeróżnych obiektów na nieduża odległość, w większości wypadków w obrębie budowy, placu składowego, magazynie itp. Maszyny budownicze służące do transportu bliskiego to między innymi dźwignice.

Korzystną opcją są również łącznik śrubowy. Sprzyjają one do transportu pionowego i poziomego ładunków na niewielkie odległości, odbywa się to w ruchu przerywanym. Dźwignice, jako maszyny budownicze, dzielą się na dźwignice proste, które są zbudowane z jednej, najważniejszej części prostej oraz dźwignice złożone, w których wypadku jest znacznie więcej części składowych. Dźwignice proste to: ciągniki, wózki, suwnice, żurawie oraz wspornice. Dźwignice złożone to przede wszystkim urządzenia suwnicowo – wspornikowe jak również suwnicowo – żurawiane. Innym rodzajem machin budowlanych mających przeznaczenie w przewozie bliskim są wózki transportowe, napędzane po największej części silnikiem elektrycznym i rozmaite przenośniki – zapewniają one przewóz surowców (przenośniki taśmowe).