WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Następstwa budowy domu – zobacz, w jaki sposób to wygląda

Tak w rzeczywistości jeśli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, jaki to jest określany mianem kolejnych etapów. Jest pewny ustalony porządek, który to ma miejsce przy stawianiu obiektu, jakim jest dom.

Konstrukcja domu to trzy fazy, o których można ogłosić oraz które to wynikają w trakcie kładzenia obiektu. Pierwszym etapem jest tutaj tak nazwany „stan zerowy”, który to nie obejmuje jeszcze samej budowy, a jedynie cykl kroków, jakie wypada podjąć przed rozpoczęciem prac. Mówiąc krótko niezbędne jest tu wytyczenie działki pod zabudowę, ustawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu oraz wszelkie inne formalności prawne których to trzeba dopilnować.

Kiedy tak właściwie ustawimy ściany fundamentowe oraz poprowadzimy podziemne instalacje wkraczamy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on zawody naziemne, a wobec tego w głównej mierze stawianie samego budynku. W owym czasie to murujemy wszystkie ściany, tak zewnętrzne, jak oraz wewnętrzne, konstruujemy ewentualne klatki schodowe, budujemy półpiętra i stropy, otwory okienne i drzwiowe, a też kryjemy obiekt więźbą dachową, razem z jej pokrywaniem – rekomendujemy pozwolenie na budowę domku letniskowego. Wolno tu jeszcze wtrącić o otworach wentylacyjnych i kominowych. Kiedy nasz obiekt stoi czeka nas dodatkowy proces, jaki nadal definiujemy mianem „stanu surowego”, choć w przypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, natomiast wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Jedynymi zewnętrznymi robotami są tu prace tynkarskie, a także wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej i każdych drzwi prowadzących do środka. Budowa domu to tak de facto też cykl obejmujący prace wewnętrzne. Rozumiemy przez to takie czynności, jak zakładanie wszystkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz obiektu, malowanie, sporządzanie wszelkiego typu posadzek, instalowanie możliwych rozwiązań grzewczych, jak chociażby nagrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a również wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe szczegóły montażowe. Po zrealizowaniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy tak właściwie to powiadamy o trzecim etapie, innymi słowy tak nazywanym „stanie pod klucz”.