WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Meble kuchenne i fronty – które kupić?

Poszukując perfekcyjnych mebli kuchennych na pewno pierwszą rzeczą, na jaką zwrócimy szczególną uwagę będzie ich wygląd zewnętrzny. Jesteśmy wszyscy wzrokowcami lubimy otaczać się ładnymi rzeczami przekładamy ich wygląd nawet nad walory funkcjonalne.

Skutkiem tego również pierwsze, na co zwracamy szczególną uwagę to fronty sprzętów, mogą one być wykonane z drzewa, forniru, szkła, płyty MDF foliowanej i płyty meblowej mogą być również fronty kuchenne lakierowane – znacznie więcej na domenie internetowej Systemy drzwi przesuwnych. Fronty fornirowane są wykonane z cienkiej okleiny drewnianej, jaka z powodzeniem ma prawo zastąpić drewno.

Drewno niestety nie jest zanadto solidnym materiałem na fronty, ponieważ jest ciężkie i niezwykle obciąża zawiasy, jakie szybko się niszczą pod naporem ciężkiego materiału. Ma swoje zalety może być z powodzeniem odnawiane wystarczy jedynie zdrapać starą farbę wyszlifować przestrzeń i pomalować, ale kolosalny ciężar, rozsychanie oraz wypaczanie stawia je nisko w hierarchii porządnych materiałów na fronty kuchenne.

Fronty szklane wykonane są zwykle ze szkła locobel jest to szkło lakierowane występujące w wielu barwach. Decydując się na remont kuchni powinniśmy opisać kolorystykę i styl, w którym zostanie ona wykonana. Jest to baza, na jakiej będziemy się opierać podczas kupowania akcesoriów do mebli i materiałów wykończeniowych typu płytki na ściany czy też podłogi.

Ogólnie są dwa style rustykalny i nowoczesny, jeśli zdecydujemy się na styl schematyczny to drewno będzie odpowiednim materiałem na fronty naszych mebli. Jeżeli natomiast pragniemy czegoś bardziej współczesnego i uwielbiamy eksperymenty to szkło, fornir i płyty MDF, płyty lakierowane znakomicie nadadzą naszym meblom atrakcyjny wygląd, gładką powierzchnię prosty styl. Fronty kuchenne w współczesnych meblach będą raczej z błyszczące oraz gładkie w takich meblach brak miejsca na zbędne dekoracje i nadmiar zdobień. Powierzchnie są w większości wypadków ściśle ze sobą połączone i wydawać by się mogło, iż tworzą jedną całość. Uchwyty są wpuszczane we front albo frezowane aluminium też wróciło do łask oraz wielokrotnie nadaje nowatorski nowoczesnym frontom kuchennym.