WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Kilka ciekawych inspiracji na pomysłowy remont swojego domu

W czasie budowy swojego wyśnionego domu pamiętać należy o wielu najróżniejszych rzeczach. Niestety duża różnorodność technik i materiałów wykończeniowych powoduje, że w wielu przypadkach albo zapomni się o czymś istotnym, albo wybiera niekoniecznie takie takie wyjścia, jakie są najbardziej odpowiednie. Następną niezwykle istotną sprawą są finanse. Im lepsze materiały wykończeniowe i dokładniejsi robotnicy, tym trzeba będzie więcej wydać, podobnie jak za pomysły z górnej półki.

Dlatego budowanie domu to z reguły liczne kompromisy, między chęchami idealnego wykończenia całości, a finansowymi możliwościami. Jeszcze o jednej rzeczy należy powiedzieć, a mianowicie o tym, że w wielu przypadkach nie używa się któregoś z rozwiązań, bo się o nim zwyczajnie nie wie. Tak się sprawa ma chociażby z izolacją łazienek i kuchni. O ile hydroizolacja powszechnie jest używana przy stawianiu fundamentów, i to już jest ogólny standard, o tyle przy domowych pomieszczeniach bywa z tym różnie. Spora część wykonawców o tym nie wie albo nie chce im się robić, właściciel również nie będzie się miał skąd dowiedzieć, i w rezultacie ten etap robót zostaje pominięty. Interesująca sytuacja jest też z domowymi elewacjami.

Gdzie nie popatrzeć wokół, wszędzie królują tynki w różnych kolorach. A na przykład niezwykle ciekawym pomysłem jest chociażby deska elewacyjna. Obecnie deski takie wytwarza się przy użyciu nowoczesnych impregnatów, dzięki czemu bez żadnego problemu mogą wytrzymać długie lata, a poza tym zapewniają budynkowi oryginalny, ciekawy wygląd.