WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Jakie funkcje i możliwości posiadać powinien dobry wideodomofon

Właściciele domów zaczynają rezygnować ze zwykłych domofonów na rzecz wideodomofonów. Cenowe różnice nie są duże, a sprawdzenie kto czeka przy bramie nie tylko będzie dużo bardziej wygodna, ale też polepsza bezpieczeństwo. Typowy wideodomofon jednorodzinny jest złożony z przynajmniej dwóch głównych elementów, ale w zależności od modelu może ich być więcej.

Pierwsza taka część to jednostka zarządzająca sterowaniem, dysponująca wyświetlaczem z kilkucalowym ekranem. Dzięki odpowiednio dużej ilości pikseli da się bez problemów przyjrzeć się dzwoniącym osobom. W związku z tym że jednostka posiadająca wyświetlacz musi zostać przymocowana w jednym miejscu, to przy dużym domu praktyczną opcją będzie pilot, którym można będzie sterować otwieraniem bez potrzeby wstawania z miejsca.

Zupełnie nowe funkcjonalności mają urządzenia z obsługą sieci bezprzewodową. Przy takich modelach jest możliwe sterowanie całością przy pomocy aplikacji na smartfona, bez konieczności przebywania w domu. Jednym z najchętniej kupowanych urządzeń z tej rodziny jest wideodomofon eura, niezwykle chętnie wybierany przez klientów z całego kraju. Kolejną istotną częścią tych urządzeń jest jednostka zewnętrzna, montowana przy wejściu.

Jednostka wyposażona jest w kamerę, z jakiej obraz za pomocą bezprzewodowej sieci lub kabli zostaje dostarczony do budynku. Dla właścicieli domów bliźniaczych ciekawą opcją będzie też wideodomofon dwurodzinny. To urządzenie świetnie się sprawdzi w sytuacji, gdy jest jedna brama wejściowa i dwa niezależne domy.