WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Idealne piece do topienia metali kolorowych

Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów przedsiębiorstwa Energoel dobierana jest w głównej mierze z uwagi na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach zależnie od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW i 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do 800 kHz. W takim wypadku też wiele uzależnione jest od konfiguracji.

Urządzenia wskazanej marki, wliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one przeznaczone do pracy ze sterownikami PLC a także z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe rozmiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa charakterystyka urządzenia umieszczona jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeżeli ktoś chciałby się dowiedzieć więcej, może również konsultować się z pracownikami. Wybrane aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona technika nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Wykwalifikowani inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w jakich najważniejszym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za solidność i funkcjonalność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można również zastosować w laboratoriach. Wdrażana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych urządzeń, o wysokiej sprawności energetycznej.