WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Energia ze słońca – czy należałoby kupić instalacje fotowoltaiczne?

Asekuracja otoczenia naturalnego zatacza coraz to szersze kręgi, wkraczając w przeróżne sfery naszego życia. Częściowo stało się to koniecznością, gdyż już aktualnie stan przyrody jest nadzwyczaj zły, jest ona w kolosalnym stopniu zdegradowana, na wysypiskach śmieci piętrzą się sterty odpadów, coraz znacznie więcej osób cierpi na rozmaite choroby dróg oddechowych spowodowane zanieczyszczeniem powietrza, jakie oddychamy.

Współcześnie ekologia powinna być istotnym detalem życia każdego człowieka – dobry przykład to https://sunking.pl/krakow/. Wskutek tego też wchodzi ona w nieomalże każdy aspekt jego egzystencji. Od niedawna propozycją na prowadzenie ekologicznego trybu życia jest posiadanie tak zwanego domu pasywnego. Jest to budynek, jaki ma wybitnie małe zapotrzebowanie na energią grzewczą, to naturalnie dzięki czemu do minimum sprawdzona zostaje eksplantacja naturalnego środowiska przez nieduże wykorzystanie energii elektrycznej lub opału. Domy pasywne produkują mniej dwutlenku węgla, który ma katastrofalny wpływ na środowisko. W jaki sposób działa taki dom?

Przede wszystkim ogranicza się wydostawanie ciepła na zewnątrz to naturalnie dzięki szczelnej budowie, a też stara się wybudować w taki sposób dom, by pasywnie chłonął ciepło z zewnątrz (np. z energii słonecznej przez duże okna ustawione w kierunku południa). Istotna jest też sama bryła obiektu – powinna być zwarta, ponieważ wtedy również redukowane są ucieczki ciepła na zewnątrz. Prócz tego należałoby nie zapominać, iż dom pasywny nie jedynie jest znacznie bardziej ekologiczny od innych obiektów, lecz także mnie kosztowny w utrzymaniu.