WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Budowa hali – stalowa versus namiot

Wygląd hali nieraz ma duże znaczenie. Sporo zależy od tego, czemu dana hala ma służyć. Jeśli hala ma być jednocześnie obiektem sportowym, obiektem spotkań rozrywkowo – kulturalnych w owym czasie już na etapie projektowania warto zadbać o to, aby nie była to normalna hala, jakich wiele znamy chociażby z mediów lecz by był to obiekt estetyczny, reprezentacyjny. Jeżeli na takiej hali odbywać się będą koncerty dużych gwiazd, spotkania, jakie będą pokazywane w środkach masowego przekazu na całym świecie wtedy konieczne jest, by taka hala wyglądała ładnie i estetycznie, żeby nie była tylko wielkim zadaszonym parkietem.

Zupełnie inaczej wyglądają hale przemysłowe czy gigantyczne magazyny. Tam bardzo w szeregu przypadków jest nieporządek wynikający ze specyfiki działania takiej hali. Aby wybudować halę potrzebne jest odszukanie porządnego miejsca.

Taka hala zajmuje go bo dość sporo. Budowa hal to inwestycje budowlane oraz to w szeregu przypadków na wielką skalę. Wobec tego też potrzebne jest uzyskanie wszelakich pozwoleń na to, aby taką halę móc wybudować – jeśli wyszukujemy alternatywy – hala namiotowa to lepsze rozwiązanie. Generalny wykonawca musi zadbać o to, aby wszystko odbywało się zgodnie z zasadami, aby proces całej budowy przebiegał zgodnie z prawem. Wykonawca robót zobowiązuje się również do terminowego wybudowania hali. Czasem taka terminowość jest kluczem do tego, któremu generalnemu wykonawcy powierzyć budowę.

Bywa, że inwestora gonią terminy, chce on jak najszybciej wybudować taką halę. To naturalnie dzięki niej dopuszczalne będzie zarabianie pieniędzy, dalsze inwestowanie. Wielokrotnie hale dzielone są na mniejsze boksy, pomieszczenia, biura, jakie są wynajmowane. W takiej hali może więc funkcjonować, działać, prowadzić aktywność wielu niezależnych od siebie przedsiębiorców, sprzedawców, sklepików. Dużo zależy od tego, jak hala wygląda, jak jest znaczna. Najczęściej jednak takie hale są w gruncie rzeczy wielkie. To hale wielkopowierzchniowe, z jakimi napotykamy się na co dzień. W takich właśnie umiejscowione są choćby hipermarkety, w jakich tak wielokrotnie robimy zakupy. W gigantycznych halach odbywają się targi, spotkania, wykłady.