WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Basen w ogrodzie – obeznany czy dmuchany?

Współcześnie coraz to więcej osób na całym świecie decyduje się na stworzenie we własnym ogrodzie basenu. Są to tak oznaczane baseny prywatne, których wygląd zależy wyłącznie od naszych możliwości oraz fantazji. Dzieje się tak, bo tytuł własności własnego basenu gwarantuje relaks i bardzo dobry komfort powszedniego odpoczynku.

Jeśli decydujemy się na posiadanie takiego basenu, musimy zaopatrzyć się również w rzeczy basenowe, to naturalnie dzięki którym będzie on w stanie pod dowolnym względem spełniać swą funkcję. Basen w osobistym ogrodzie na ogół ma budowę sztampową, w jakiej stosuje się gotowe formy, jednakowoż coraz częściej zdarza się, że powstają kryte baseny, w jakich zamontowane są wanny spa. Przyszli właściciele basenów najczęściej nie budują ich od baz, ale przeciwnie decydują się na gotową formę.

Baseny tego rodzaju wytwarzane są z poliestru, i utwardzone termicznie – wypróbuj basen do wkopania. Oprócz tego, aby mogły one dobrze służyć są wzmocnione pianką, jaka powoduje, że są one sztywne i nie załamują się. Dziś można zakupić różne kształty basenów, w zależności od upodobań oraz gustów. Ogromną popularnością pośród klientów sklepów z dodatkami służącymi do pływania, cieszą się baseny dmuchane. W większości wypadków stosowane są one dla dzieci pomimo tego, ich większe rozmiary z powodzeniem mogą wykorzystywać również osoby dorosłe.

Zazwyczaj są to baseny z tworzywa chemicznego zaś ich budowa jest łatwa oraz łatwa w samodzielnym stosowaniu. Tego typu basen producent jest bezpieczny w użyciu, właśnie dlatego są w stanie z niego korzystać nawet najmłodsze dzieci, czerpiące radość z nauki pływania pod bacznym spojrzeniem rodziców. Taki basen konstrukcja jest wybitnie prosta, zaś jego najważniejszą zaletą jest fakt, że nie trzeba dokonywać jakichkolwiek zmian w dotychczasowym wyglądzie ogrodu, aby móc z niego korzystać, na co dzień.

Pomocniczym walorem jest fakt, iż posiadają one lekka, a tym samym praktyczną konstrukcję, która sprawia, że można je schować w pomieszczeniu zamkniętym w trakcie zimy i korzystać z niego dopiero z nadejściem lata. Basen dmuchany jest kapitalny wówczas, gdy nie posiadamy znacznego ogrodu, oraz kiedy nie pragniemy montować kosztownego basenu stałego.