WAG DOM

Projektujemy dla ciebie

Aranżacja oraz styl wnętrza domu

Czasami wiemy czego chcemy, jednak nie umiemy tego określić. Wydaje się, że nie musimy brać się za coś na czym się nie znamy, ale w przypadku wystroju wnętrz to my mamy być zadowoleni. Jeśli wobec tego nasz dekorator jest bardzo samodzielny i z trudem jest przekazać mu to co chcemy ujrzeć w finalnym etapie prac w stworzonym przez nas domu, to musimy mu to pokazać.

Najprawidłowiej zrobić to poprzez dokładne wskazanie mu pewnych aranżacji w sklepach meblowych lub także pismach wnętrzarskich. Co ciekawe nieraz właściciele mieszkań zaświadczają, że sami są w stanie poradzić sobie z wystrojem wnętrz oraz poszukują wszystkich inspiracji. Jeżeli ktoś ma do tego praktyczny talent to może rzeczywiście zdziałać cuda. Wystarczy jedynie, że zobaczy coś co go zainspiruje – przetestuj propozycję na Nowoczesne wyposażenie wnętrz sklep internetowy. Ma prawo to być jeden mebel, czy również cudowna rama na kominek. I ten jeden detal ma prawo mu podpowiedzieć jak będzie wyglądać kompletne pomieszczenie. Jeżeli, nawet zainspirowani, nie czujemy się na siłach, by zaprojektować wystrój całego wnętrza, musimy porozumieć się z dekoratorem.

Na zapytanie o perfekcyjną inspirację w przypadku wystroju wnętrz wielu dekoratorów odpowiada, że oczywiście natura. To naturalnie wycieczki do lasu, w góry czy również nad morze są najważniejszym sposobem na poszukiwanie pomysłów na dekoracje. Niekiedy można je nawet zrobić samemu. Wystarczy wyobraźnia oraz zdolności manualne aby z kawałka drewna wykonać bardzo stylową osłonkę na donicę.

W pewnych momentach jeden liść może pomóc w wykończeniu malowania ścian. Taki nowatorski szlaczek oddzielający ścianę od sufitu może być doskonałym dopełnieniem klasycznego wystroju na przykład salonu. Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie ozdabiali swoje domy porożami lub także wypchanymi zwierzętami. To były niesłychanie drastyczne dekoracje, które dziś są już pase. Dzisiaj zwierze ma inspirować.

Figurki są jak najbardziej w modzie. Dużo osób spędza długie godziny na małych targach w poszukiwaniu figurek drewnianych wykonanych przez lokalnych rzeźbiarzy. To doskonałe uzupełnienie pokoju, jakiego wystrój zainspirowany jest przyrodą. Należy tylko wiedzieć ile takich dodatków możemy postawić w pomieszczeniu, żeby go nie zagracić.